INIMÕIGUSTEST EESTIS

ÜRO nõuab Hiinalt piiramatut ligipääsu Xinjiangi piirkonnale

ÜRO nõudis Hiinalt piiramatut ligipääsu moslemienamusega Xinjiangi Uiguuri autonoomsele piirkonnale, mida ÜRO inimõigusjuht Michelle Bachelet sel aastal väisata plaanib.

ÜRO: karantiinimeetmed peavad olema kooskõlas inimõigustega

Riigid peaksid uue koroonaviiruse vastu karantiinimeetmeid võtma ainult äärmisel juhul ja austama seda tehes karantiini pandute inimõigusi, ütles ÜRO inimõiguste juht Michelle Bachelet.

Martin Helme nõuab tagasi vähemustele "ebaseaduslikult" makstud toetusi

Martin Helme tahab peatada tulevased maksed, kuid nõuab tagasi ka kõik senised toetused, mis seoses inimõiguste ja soolise võrdõiguslikkusega hetkel tehtud.

George ja Amal Clooney 14 miljoni eurost häärberit ähvardab üleujutus

Hollywoodi superstaari George Clooney ja tema inimõigusadvokaadist kaasa Amali uhke häärber on tõsises ohus: tulvavesi hiilib sellele aina lähemale ning tänaseks ennustatud vihm olukorda veelgi hullemaks teha.

Euroopa inimõiguskohus keeldus lätlanna LAV-ile väljaandmist peatamast

Euroopa Inimõiguste Kohus (ECHR) ei rahuldanud Läti taotlust peatada ajutise meetmena Taani otsus anda oma lapse röövis süüdistatav Kristine Misane Lõuna-Aafrika Vabariigile välja, ütles ECHR-i pressiteenistus BNS-ile.

MIS SAAB HOMME (ERI)? | Karl Kristofer Alp: robotite inimõigustele järgneb rahvuslik ärkamine

Vaadakem ette, et me oma tehnoloogiavaimustuses tehismõistust inimesega samale pulgale ei asetaks.

KOLUMN | Mart Susi: pensionireformi vastastel ei tasu Euroopast abi loota

Eesti pensionireform võib jõuda Euroopa Inimõiguste Kohtu lauale pärast seda, kui seadusemuudatus on jõustunud.

MINEVIKUHETK | 11. veebruar: lõppes Nelson Mandela pikk vangistus

11. veebruaril 1990. aastal vabanes vanglast Lõuna-Aafrika inimõiguslane, revolutsionäär ja poliitiline liider Nelson Mandela, kes oli pidanud trellide taga veetma 27 aastat.

Kuidas erinevad populism ning inimõigused päris- ja digimaailmas?

Inimõiguste mittekoherentsuse idee digitaalses keskkonnas tähendab lühidalt, et mittedigitaalses maailmas omaksvõetud inimõiguste normid ja põhimõtted ning ka inimõiguste kaitsevahendid teisenevad digimaailmas. Selle idee autor on Tallinna Ü…

Hiina püüab ideoloogilisi koonduslaagreid puhtaks rääkida ka Eesti leheveergudel

Xinjiangi Uiguuri autonoomses piirkonnas tegutsevad ajupesulaagrid islamiusulistele elanikele, et neid ümber kasvatada riigile sobivateks kodanikeks. Hiina nimetab laagreid kutseõppekeskusteks ja inimõiguste rikkumist ei tunnista.

Armeenia sünnitusarste kahtlustatakse beebidega äritsemises

Inimõiguslane Nina Karapetjan tõdes, et tõele peab vastama emb-kumb oletus: kas tegutsesid uurijad käpardlikult või üritab kohus kuritegu kinni mätsida.

USA kongress nõuab tegusid Hiina inimõigusrikkumiste vastu Xinjiangis

USA seadusandjad ärgitasid president Donald Trumpi valitsust kehtestama Hiinale sanktsioonid uiguuride inimõigusi rikkunud kuritegude eest.

Ghosn lubas pressikonverentsil oma nime puhastada

Jaapanist kohtu eest Liibanoni pagenud automagnaat Carlos Ghosn lubas kolmapäeval oma nime puhtaks pesta ja kirjeldas kinnipidamist Jaapanis räige inimõiguste rikkumisena.

VIDEO | Tavaline sadism Venemaa vanglas

Venemaa inimõiguslaste ühendusele Gulagu.net saadeti läinud aasta lõpul video, millel on jäädvustatud vangide peksmine ja nende kongi läbiotsimine Kemerovo oblastis Anžero-Sudženski linnas asuvas uurimisisolaatoris nr. 4, vahendab portaal Me…

Kaitsja viib Ringmaa vanglast vabastamata jätmise inimõiguste kohtusse

Vandeadvokaat Raiko Paas viib Tallinnas 2001. ja 2003. aastal kahe lõhkemata jäänud pommi paigaldamise eest 15-aastase vangistuse saanud ning ajakirjanduses Pae tänava pommimeheks tituleeritud Märt Ringmaa vanglast vabastamata jätmise Euroopa i…

Mart Susi: inimõigused tuuakse äri- ja julgeolekuhuvidele ohvriks

"Segavad" inimõigused tuleb avalikkusele täpsemalt lahti selgitada, muidu ei mõista inimesed ohtu, mis nendest loobumisega kaasneb.

Reinsalu: Eestis rakendatakse Sputniku omandivormi puutuvaid sanktsioone, mitte piiranguid seoses sisuga

Välisminister Urmas Reinsalu rõhutas vastuseks Venemaa presidendi inimõiguste nõukogu juhi pöördumisele, et Eestis rakendatakse Sputniku omandivormi puutuvaid Euroopa Liidu (EL) sanktsioone, mitte piiranguid seoses sisuga.

Venemaa presidendi inimõiguste nõukogu juht pöördus Sputniku asjas Eesti õiguskantsleri poole

Venemaa presidendi juures asuva kodanikuühiskonna arendamise ja inimõiguste nõukogu juht Valeri Fadejev kutsus Eesti õiguskantslerit Ülle Madiset mitte lubama rahvusvahelise informatsiooniagentuuri Rossija Segodnja ajakirjanike õiguste rikkumis…

Vaatluskeskus: Süürias toimus käsikähmlus USA ja Vene sõdurite vahel

Organisatsiooni Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus (SOHR) andmetel leidis kolmapäeval Süüria kirdeosas aset intsident, mille käigus puhkes ühte piirkonda sattunud USA ja Vene sõdurite vahel käsikähmlus.

MIS SAAB HOMME? | Argos Kracht: kas me soovime maksta parteide tasuta lõunate eest?

Iga nelja aasta tagant tulevad ette ajaperioodid, mil ma tahaks elada suletud silmadega ja kõrvadega. Õigus loobuda totaalsest ajupesust peaks olema üks põhilisi inimõigusi, mida demokraatlik ühiskond võiks oma kodanikele tagada. Kahjuks valim…